NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Творчески отражения В Гренландия инуитските татуировки се завръщат върху лицата на жените
249
Творчески отражения

В Гренландия инуитските татуировки се завръщат върху лицата на жените

Местният ескимоски народ инуит в Гренландия се завръща към традицията си на изрисуване на татуировки върху лицата на жените, предаде АФП.  От 1721 г. до 1953 г. Гренландия е колония на Дания, а през втората половина на ХХ век постепенно придобива автономия

| 20 Септември 2024, 11:10 ч.
В Гренландия инуитските татуировки се завръщат върху лицата на жените
В Гренландия инуитските татуировки се завръщат върху лицата на жените
Снимка © Pixabay

Местният ескимоски народ инуит в Гренландия се завръща към традицията си на изрисуване на татуировки върху лицата на жените, предаде АФП. 

Актьорът Майкъл Джей Фокс, участвал във филмите „Завръщане в бъдещето“, „Семейни връзки“ и „Шеметен град“, излезе на една сцена заедно с рок групата „Колдплей“ на сцената на фестивала Гластънбъри, съобщи ЮПИ. 

Фокс, който е на 63 години, изсвири на китара песните Humankind и Fix You, седейки в инвалидна количка. Това се случи в края на шоуто. 

Вокалистът на групата Крис Мартин описа Фокс като „легендарен“ и „човек, който е страхотен“. Докато Мартин пееше, той седна до Фокс.

Концертът беше наблюдаван на живо от около 100 000 фенове.

През 1991 година Майкъл Джей Фокс беше диагностициран с болестта на Паркинсон и след това се оттегли от актьорската си дейност.

Очакват ни шест незабравими вечери с български и много – от 12 държави, международни изпълнители. Това каза директорът на Международния джаз фестивал „Доктор Емил Илиев“ – доктор Татяна Илиева.

Третото издание на музикалния форум бе открито тази вечер в Боровец.

Тази изискана аудитория една година очаква най-големия джаз фестивал в България – едно събитие, което не се нуждае от представяне, посочи Илиева. 

По думите й, когато нещо се инициира, то е начало, когато се прави за втори път е повторение, а когато публиката го търси и е трети път - вече е традиция.

„Именно тук, в полите на прекрасната Рила планина, всички ние се зареждаме с енергия и за трети пореден път се събираме, за да се проведе поредното издание на Международния джаз фестивал „Доктор Емил Илиев“, каза доктор Татяна Илиева.

Тя разказа, че Община Самоков е протегнала ръка, за да м

Художници от Букурещ ще представят своя изложба в Екомузей с аквариум, съобщи експертът по „Връзки с обществеността“ в културния институт Силвия Трифонова - Костадинова.

Румънските творци Мойс Буланчя, Елисавета Мелинте и Виктория Динкъ подреждат 60-те си живописни платна в залата за временни изложби на Екомузея, където те могат да бъдат видяни след официалното откриване на експозицията "Изкуство през Дунав" днес.

Картините са с разнообразна тематика – природни пейзажи, флорални картини, абстракционизъм, портрети, създадени с помощта на акрил, масло или смесена техника, съобщи още Силвия Трифонова - Костадинова. Тя добави, че вдъхновението си тримата художници черпят от заобикалящата ги среда, природата и културните традиции на Румъния.

Инициатор на изложбата и неин основен двигател е Мойс Буланчя. Той подрежда свои платна в русенския музей за втори път. Минала

Служебният министър на културата Найден Тодоров връчи снощи на сцената на Летния театър във Варна наградата „Златен век“ – огърлие на оперната прима Соня Йончева. Отличието е за изключителния й принос в развитието и утвърждаването на българската култура и национална идентичност.

В много странно време живеем, търсим поводи да сме различни, да се караме помежду си, да не сме съгласни с другия, каза министър Тодоров. По думите му причината е, че вътре в нас липсва нещо - гордостта от това кои сме и какви сме. Все пак има хора, които ни го напомнят, те ни карат с присъствието да сме горди и щастливи, посочи Тодоров. И допълни, че благодари на Соня Йончева, че е точно една от тези, които ни карат да се гордеем, че сме българи.

Церемонията по награждаването на примата се проведе след постановката „Мадам Бътерфлай“, в която тя бе солист

Концерт на клавирното дуо Аглика Генова и Любен Димитров сложи началото на петнадесетото издание на музикалния фестивал „Дни на класиката“ в Балчик. 

На откритата сцена пред информационния център „Мелницата“ за първи път бе представен новият малък роял, който Общината закупи наскоро след мащабна дарителска кампания, която започна през 2017 г.  

Инструменталистите предложиха програма с произведения на четирима композитори. Те изпълниха сюитата от Едвард Григ „Пер Гинт“, "Шест пиеси опус 11" от Сергей Рахманинов, "Шест антични епиграфа" от Клод Дебюси и "Испанска рапсодия" от Морис Равел. 

„Програмата ни е за всекиго по нещо, но най-вече искахме да представим този прекрасен нов инструмент в пълния му блясък“, казаха музикантите. 

Петнадесетото издание на „Дни на класиката“ в Балчик ще продължи до 28 юли и в него на фокус е клавирната музи

От 1721 г. до 1953 г. Гренландия е колония на Дания, а през втората половина на ХХ век постепенно придобива автономия. Преди колонизацията обаче татуировките са били неразделна част от културата на местния народ. Те се срещат и в други инуитски култури по света, особено в Канада. Традиционно предимно жените се татуират, като обикновено те представляват геометрични линии, изобразени по брадата, челото и бузите си. Това символизира, че са готови да встъпят в брак и да създадат семейство.

Най-ранните известни свидетелства за татуировки на гренландските инуити датират от XV в., когато са открити мумиите от Килакитсок. През 1972 година са открити осем тела, пет от които са в отлично запазено състояние благодарение на много студения и сух климат. Тези пет мумии приживе са били жени, които са имали татуировки на лицата си.

„Татуировките са свързани със семейните отношения и статута в обществото по онова време, но също и с това, което хората са били способни да правят“, казва Авияя Росинг Якобсен, която е татуист.

Въпреки че традицията датира от векове насам, тя едва наскоро се е възвърнала в живота на гренландците, които са започнали да я преоткриват и да възвръщат своето културно наследство.

„Сякаш се връщаме към корените си", каза психоложката Анду Шиьодт Пикилак, която има на челото татуирани фини линии във формата на буквата V. 

Уличният художник Банкси изглежда сложи край на серията, посветена на животни, след като творецът качи снимки на творбите на уебсайта си, предаде ДПА.

От понеделник, 5 август, художникът, чиято самоличност е неизвестна, но за която се спекулира широко, започна да публикува в своя профил в Инстаграм фотографии на произведения, изобразяващи различни животни.

Първата беше на коза, под която падат камъни, нарисувана на сграда близо до моста Кю в югозападната част на Лондон.

Последваха два силуета на слонове с протегнати един към друг хоботи, на сграда близо до Челси.

На следващия ден творецът продължи с три маймуни, които изглеждаха сякаш се люлеят на мост в Източен Лондон.

В четвъртък, 8 август, четвъртото произведение от колекцията на Банкси - виещ вълк върху сателитна чиния, разположена на покрив в Пекъм - беше свалено по-малко от час с

Американският актьор Уилям Дефо е назначен за артистичен директор на театралния отдел на Венецианското биенале за 2025 и 2026 г., съобщи "Варайъти".

Театралният департамент на биеналето е основан през 1934 г., след като са създадени отделите за изкуство, музика и кино. Сред предишните му директори са били Ренато Симони, Лука Ронкони, Франко Куадри, Кармело Бене и Луис Паскуал, а програмата му се изготвя всяка година заедно с големи културни събития като кинофестивала във Венеция.

"За нас е чест да обявим назначаването на Уилям Дефо за артистичен директор на театралния отдел", каза председателят на Борда на директорите на Венецианското биенале Пиетранджело Бутафуоко.

"Театърът всъщност е първоначалният дом на блестящата кариера на Дефо. Съвършеният му контрол на тялото на сцената винаги е произтичал от дисциплина, знания, страст и дълбоко осъзнаване на театъра.

Десетки хиляди фенове се стекоха Сеул, за да отпразнуват 11-ия рожден ден на южнокорейския кей-поп феномен Би Ти Ес - ден след като най-възрастният член на групата Джин завърши военната си служба, предаде АФП.

Шестима членове на Би Ти Ес все още служат в армията - задължение в Република Корея, където всички мъже под 30-годишна възраст се призовават за най-малко 18 месеца. Това принуди най-популярната момчешка група в света да излезе в почивка през 2022 г.

Феновете на групата от цял свят се  присъединиха към събитието, организирано в спортен комплекс в южната част на Сеул. Някои от тях чакаха още от сутринта, за да са сигурни, че ще получат безплатни артикули, като картички на техните идоли, и ще видят Джин да излиза на сцената. Опашките достигаха до три километра.

"Дъщеря ми им е фенка и пристигнахме в Сеул като подарък за рождения й ден", споделя  40

Тази година 40 млади изпълнители участват в младежките сцени на „Банско джаз фестивал“, каза Илиана Щерева-Иванова, която е сред организаторите на фестивала. 

Младежите са от музикални училища в цялата страна. Нямаме ограничение нито за възраст, нито за място, стига наистина да се занимават сериозно с музика, каза тя. 

Сцените „Млади таланти“ се провеждат за четвърта поредна година в рамките на фестивала. Щерева обясни, че през февруари се обявява селекция и се събират готови проекти на млади хора, които се занимават професионално с музика. Нямаме ограничени за възрастта, всеки, който се чувства млад може да участва в тази селекция, посочи тя. 

Комисия, която е съставена от менторите на джаз академията, подбира готови проекти и те получават правото да участват както на младежката сцена в парка всеки ден, така и в младежката „Банско джаз академия“, к

Българският скулптор Павел Койчев се завърна в Градска художествена галерия - Пловдив с новата си изложба  „Хоризонтално, отвесно, наклонено“. Творецът откри експозицията тази вечер, като представи нови голямоформатни скулптури, изработени специално за пространството на зала "2019". Експозицията може да бъде разгледана до 26 август.

На откриването Павел Койчев сърдечно благодари на присъстващите, че са уважили труда му. “В действителност Пловдив ни е темата, подбудата. В изложбата съм отразил моето отношение, чувство и вълнение към града”, допълни авторът на експозицията. 

Изложбата откри доц. Георги Лозанов, директор на дирекция за знание и култура в Българска телеграфна агенция. 

“Аз съм открил немалко изложби на Павел Койчев в София, но сега, като дойдох тук, имам чувството, че и Пловдив също е много добро място за него и неговото изкуство. Защо

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
“Аутентик” ще представи България на Международния джаз фестивал в Кайро
Етноджаз формацията “Аутентик” (Outhentic) ще представи България на Международния джаз фестивал в Кайро, който ще се състои от 31 октомври до 8 ноември, каза основателя ...
Лека закачка или намигване с едри краски
Юбилейна изложба по повод 120 год. от рождението на Стоян Венев ще бъде представена тази вечер в Кюстендил. Организатор е Художествена галерия „Владимир Димитров – Майс ...
Нарисувай българската Независимост
Посетителите на единствения плаващ музей на Балканите ще бъдат посрещнати с питка и мед в неделя, 22 септември, каза ръководителят на изнесена териториална структура на НИМ „ ...
Тино „бутилира“ лятото в песен
Тино „бутилира“ лятото в новата си песен „Жажда“. В началото на залязващото лято на 2024 година, в почивката на една музикална репетиция за предстоящит ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Sofia Impro Fest: Дълбоко потапяне в емоции, тъмнина, игри и физическа изразност
Седмото издание на Sofia Impro Fest ще се състои между 25 и 29 септември с участието на най-изявените майстори в жанра от цял свят, съобщават организаторите от „ШиЗи импро те ...
Малкият принц: Притча за любовта към човека
Магично, истинско, душевно, чисто. Така изглежда „Малкият принц“ на сцената на Младежкия театър, според част от екипа на премиерното представление. Това е най-приказни ...
Филмовата класика „Емануела“ се завръща на екрана
Шестдесет и пет години след публикуването на еротичния роман „Емануела“ и петдесет години след излизането на неговата екранизация, по кината тръгва нова версия, която е ...
“Аутентик” ще представи България на Международния джаз фестивал в Кайро
Етноджаз формацията “Аутентик” (Outhentic) ще представи България на Международния джаз фестивал в Кайро, който ще се състои от 31 октомври до 8 ноември, каза основателя ...
Милица Гладнишка и Симеон Лютаков на среща в Санлис
Милица Гладнишка и Симеон Лютаков ще са гост актьорите в новия спектакъл, подготвян от Ямболския драматичен театър (ДТ) „Невена Коканова“, съобщиха от културния институ ...
Тикер в 15:00 ч.
Седмото издание на Sofia Impro Fest ще се състои между 25 и 29 септември с участ ...
Начало Творчески отражения
249
Творчески отражения

В Гренландия инуитските татуировки се завръщат върху лицата на жените

От 1721 г. до 1953 г. Гренландия е колония на Дания, а през втората половина на ХХ век постепенно придобива автономия.Преди колонизацията обаче татуировките са били неразделна част от културата на местния народ. Те се срещат и в други инуитски култури по света, особено в Канада.

| 20 Септември 2024, 11:10 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
В Гренландия инуитските татуировки се завръщат върху лицата на жените
В Гренландия инуитските татуировки се завръщат върху лицата на жените
Снимка © Pixabay

Местният ескимоски народ инуит в Гренландия се завръща към традицията си на изрисуване на татуировки върху лицата на жените, предаде АФП. 

От 1721 г. до 1953 г. Гренландия е колония на Дания, а през втората половина на ХХ век постепенно придобива автономия. Преди колонизацията обаче татуировките са били неразделна част от културата на местния народ. Те се срещат и в други инуитски култури по света, особено в Канада. Традиционно предимно жените се татуират, като обикновено те представляват геометрични линии, изобразени по брадата, челото и бузите си. Това символизира, че са готови да встъпят в брак и да създадат семейство.

Актьорът Майкъл Джей Фокс, участвал във филмите „Завръщане в бъдещето“, „Семейни връзки“ и „Шеметен град“, излезе на една сцена заедно с рок групата „Колдплей“ на сцената на фестивала Гластънбъри, съобщи ЮПИ. 

Фокс, който е на 63 години, изсвири на китара песните Humankind и Fix You, седейки в инвалидна количка. Това се случи в края на шоуто. 

Вокалистът на групата Крис Мартин описа Фокс като „легендарен“ и „човек, който е страхотен“. Докато Мартин пееше, той седна до Фокс.

Концертът беше наблюдаван на живо от около 100 000 фенове.

През 1991 година Майкъл Джей Фокс беше диагностициран с болестта на Паркинсон и след това се оттегли от актьорската си дейност.

Очакват ни шест незабравими вечери с български и много – от 12 държави, международни изпълнители. Това каза директорът на Международния джаз фестивал „Доктор Емил Илиев“ – доктор Татяна Илиева.

Третото издание на музикалния форум бе открито тази вечер в Боровец.

Тази изискана аудитория една година очаква най-големия джаз фестивал в България – едно събитие, което не се нуждае от представяне, посочи Илиева. 

По думите й, когато нещо се инициира, то е начало, когато се прави за втори път е повторение, а когато публиката го търси и е трети път - вече е традиция.

„Именно тук, в полите на прекрасната Рила планина, всички ние се зареждаме с енергия и за трети пореден път се събираме, за да се проведе поредното издание на Международния джаз фестивал „Доктор Емил Илиев“, каза доктор Татяна Илиева.

Тя разказа, че Община Самоков е протегнала ръка, за да м

Художници от Букурещ ще представят своя изложба в Екомузей с аквариум, съобщи експертът по „Връзки с обществеността“ в културния институт Силвия Трифонова - Костадинова.

Румънските творци Мойс Буланчя, Елисавета Мелинте и Виктория Динкъ подреждат 60-те си живописни платна в залата за временни изложби на Екомузея, където те могат да бъдат видяни след официалното откриване на експозицията "Изкуство през Дунав" днес.

Картините са с разнообразна тематика – природни пейзажи, флорални картини, абстракционизъм, портрети, създадени с помощта на акрил, масло или смесена техника, съобщи още Силвия Трифонова - Костадинова. Тя добави, че вдъхновението си тримата художници черпят от заобикалящата ги среда, природата и културните традиции на Румъния.

Инициатор на изложбата и неин основен двигател е Мойс Буланчя. Той подрежда свои платна в русенския музей за втори път. Минала

Служебният министър на културата Найден Тодоров връчи снощи на сцената на Летния театър във Варна наградата „Златен век“ – огърлие на оперната прима Соня Йончева. Отличието е за изключителния й принос в развитието и утвърждаването на българската култура и национална идентичност.

В много странно време живеем, търсим поводи да сме различни, да се караме помежду си, да не сме съгласни с другия, каза министър Тодоров. По думите му причината е, че вътре в нас липсва нещо - гордостта от това кои сме и какви сме. Все пак има хора, които ни го напомнят, те ни карат с присъствието да сме горди и щастливи, посочи Тодоров. И допълни, че благодари на Соня Йончева, че е точно една от тези, които ни карат да се гордеем, че сме българи.

Церемонията по награждаването на примата се проведе след постановката „Мадам Бътерфлай“, в която тя бе солист

Концерт на клавирното дуо Аглика Генова и Любен Димитров сложи началото на петнадесетото издание на музикалния фестивал „Дни на класиката“ в Балчик. 

На откритата сцена пред информационния център „Мелницата“ за първи път бе представен новият малък роял, който Общината закупи наскоро след мащабна дарителска кампания, която започна през 2017 г.  

Инструменталистите предложиха програма с произведения на четирима композитори. Те изпълниха сюитата от Едвард Григ „Пер Гинт“, "Шест пиеси опус 11" от Сергей Рахманинов, "Шест антични епиграфа" от Клод Дебюси и "Испанска рапсодия" от Морис Равел. 

„Програмата ни е за всекиго по нещо, но най-вече искахме да представим този прекрасен нов инструмент в пълния му блясък“, казаха музикантите. 

Петнадесетото издание на „Дни на класиката“ в Балчик ще продължи до 28 юли и в него на фокус е клавирната музи

Най-ранните известни свидетелства за татуировки на гренландските инуити датират от XV в., когато са открити мумиите от Килакитсок. През 1972 година са открити осем тела, пет от които са в отлично запазено състояние благодарение на много студения и сух климат. Тези пет мумии приживе са били жени, които са имали татуировки на лицата си.

„Татуировките са свързани със семейните отношения и статута в обществото по онова време, но също и с това, което хората са били способни да правят“, казва Авияя Росинг Якобсен, която е татуист.

Уличният художник Банкси изглежда сложи край на серията, посветена на животни, след като творецът качи снимки на творбите на уебсайта си, предаде ДПА.

От понеделник, 5 август, художникът, чиято самоличност е неизвестна, но за която се спекулира широко, започна да публикува в своя профил в Инстаграм фотографии на произведения, изобразяващи различни животни.

Първата беше на коза, под която падат камъни, нарисувана на сграда близо до моста Кю в югозападната част на Лондон.

Последваха два силуета на слонове с протегнати един към друг хоботи, на сграда близо до Челси.

На следващия ден творецът продължи с три маймуни, които изглеждаха сякаш се люлеят на мост в Източен Лондон.

В четвъртък, 8 август, четвъртото произведение от колекцията на Банкси - виещ вълк върху сателитна чиния, разположена на покрив в Пекъм - беше свалено по-малко от час с

Американският актьор Уилям Дефо е назначен за артистичен директор на театралния отдел на Венецианското биенале за 2025 и 2026 г., съобщи "Варайъти".

Театралният департамент на биеналето е основан през 1934 г., след като са създадени отделите за изкуство, музика и кино. Сред предишните му директори са били Ренато Симони, Лука Ронкони, Франко Куадри, Кармело Бене и Луис Паскуал, а програмата му се изготвя всяка година заедно с големи културни събития като кинофестивала във Венеция.

"За нас е чест да обявим назначаването на Уилям Дефо за артистичен директор на театралния отдел", каза председателят на Борда на директорите на Венецианското биенале Пиетранджело Бутафуоко.

"Театърът всъщност е първоначалният дом на блестящата кариера на Дефо. Съвършеният му контрол на тялото на сцената винаги е произтичал от дисциплина, знания, страст и дълбоко осъзнаване на театъра.

Десетки хиляди фенове се стекоха Сеул, за да отпразнуват 11-ия рожден ден на южнокорейския кей-поп феномен Би Ти Ес - ден след като най-възрастният член на групата Джин завърши военната си служба, предаде АФП.

Шестима членове на Би Ти Ес все още служат в армията - задължение в Република Корея, където всички мъже под 30-годишна възраст се призовават за най-малко 18 месеца. Това принуди най-популярната момчешка група в света да излезе в почивка през 2022 г.

Феновете на групата от цял свят се  присъединиха към събитието, организирано в спортен комплекс в южната част на Сеул. Някои от тях чакаха още от сутринта, за да са сигурни, че ще получат безплатни артикули, като картички на техните идоли, и ще видят Джин да излиза на сцената. Опашките достигаха до три километра.

"Дъщеря ми им е фенка и пристигнахме в Сеул като подарък за рождения й ден", споделя  40

Тази година 40 млади изпълнители участват в младежките сцени на „Банско джаз фестивал“, каза Илиана Щерева-Иванова, която е сред организаторите на фестивала. 

Младежите са от музикални училища в цялата страна. Нямаме ограничение нито за възраст, нито за място, стига наистина да се занимават сериозно с музика, каза тя. 

Сцените „Млади таланти“ се провеждат за четвърта поредна година в рамките на фестивала. Щерева обясни, че през февруари се обявява селекция и се събират готови проекти на млади хора, които се занимават професионално с музика. Нямаме ограничени за възрастта, всеки, който се чувства млад може да участва в тази селекция, посочи тя. 

Комисия, която е съставена от менторите на джаз академията, подбира готови проекти и те получават правото да участват както на младежката сцена в парка всеки ден, така и в младежката „Банско джаз академия“, к

Българският скулптор Павел Койчев се завърна в Градска художествена галерия - Пловдив с новата си изложба  „Хоризонтално, отвесно, наклонено“. Творецът откри експозицията тази вечер, като представи нови голямоформатни скулптури, изработени специално за пространството на зала "2019". Експозицията може да бъде разгледана до 26 август.

На откриването Павел Койчев сърдечно благодари на присъстващите, че са уважили труда му. “В действителност Пловдив ни е темата, подбудата. В изложбата съм отразил моето отношение, чувство и вълнение към града”, допълни авторът на експозицията. 

Изложбата откри доц. Георги Лозанов, директор на дирекция за знание и култура в Българска телеграфна агенция. 

“Аз съм открил немалко изложби на Павел Койчев в София, но сега, като дойдох тук, имам чувството, че и Пловдив също е много добро място за него и неговото изкуство. Защо

Въпреки че традицията датира от векове насам, тя едва наскоро се е възвърнала в живота на гренландците, които са започнали да я преоткриват и да възвръщат своето културно наследство.

„Сякаш се връщаме към корените си", каза психоложката Анду Шиьодт Пикилак, която има на челото татуирани фини линии във формата на буквата V. 

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
“Аутентик” ще представи България на Международния джаз фестивал в Кайро
Лека закачка или намигване с едри краски
Нарисувай българската Независимост
Тино „бутилира“ лятото в песен
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Под прожектора
Sofia Impro Fest: Дълбоко потапяне в емоции, тъмнина, игри и физическа изразност
Авансцена
Малкият принц: Притча за любовта към човека
Тонът на времето
Филмовата класика „Емануела“ се завръща на екрана
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.